Spotkanie DKK

filia w Przyworach

19.03.2024r.-spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania-„Sukces jest kobietą”

Moderator spotkania –Lilianna Łuczkiewicz

Omawiana książka : „Sukces jest kobietą” – Curly Martin

Na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Moniki Silarskiej, mieliśmy możliwość gościć w naszej bibliotece Panią Liliannę Łuczkiewicz, Pełnomocniczkę ds. Przedsiębiorczości  w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Inicjatorkę Konferencji dla przedsiębiorców pt. „Akademia biznesu” oraz „Ambasada kobiet biznesu” idei, która wspiera środowiska przedsiębiorców oraz kobiet prowadzących własny biznes z terenu województwa opolskiego. W roku 2018 Pani Lilianna założyła Stowarzyszenie „Opolskie Kobiety Sukcesu”. Jest to społeczność ambitnych kobiet, powstała w wyniku jej ogromnej wiary w siłę kobiet.

Gościem zaproszonym na spotkanie była również  Sołtys Wsi Przywory Patrycja Bartylla, która jest członkinią stowarzyszenia „Opolskich Kobiet Sukcesu”.

Pani Lilianna jest  organizatorką konferencji o ważnych tematach skierowanych szczególnie do kobiet oraz pomysłodawczynią corocznej Gali Kobiet Sukcesu – regionalnego plebiscytu, który jest uhonorowaniem kobiet w dziedzinach: biznesu, nauce i kulturze, polityce, działalności społecznej, samorządowej oraz wielu innych dziedzinach życia kobiet w regionie opolskim.

Podczas prelekcji Pani Lilianna uświadomiła nas, aby każda kobieta definiowała sukces na własnych warunkach. Dla  niektórych może to oznaczać osiągnięcie w karierze, dla innych szczęście w życiu osobistym, a jeszcze dla innych –możliwość dokonywania zmian społecznych.

Kobiety od wieków zmagały się z różnymi przeszkodami na drodze do równouprawnienia i sukcesu, ale dzięki swojej determinacji, ciężkiej pracy i tolerancji, osiągają wybitne wyniki, zmieniając  przy tym stereotypy i modelując nowe ścieżki dla przyszłych pokoleń.

Kluczowymi aspektami sukcesu według kobiet są:

*determinacja i wytrwałość

*edukacja i rozwój osobisty

*równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

*odnalezienie własnej drogi sukcesu

Dzisiejsze spotkanie z Panią Lilianną zainspirowało nas do:

*  zmiany sposobu myślenia

* motywacja do podejmowania wszelakich działań

*  zrealizowania zamierzonych  planów

* wiary w swoje możliwości.

Uzmysłowiło, że sukces jest możliwy dla każdego, kto ma marzenia, determinację i chęć do działania, niezależnie od płci.

Sponsorem dzisiejszego poczęstunku była nasza Solenizantka Pani Dorota Żur, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Ewa Fajlert