Spotkanie w Herbaciarni

Filia w Raszowej

07.12.2022- Spotkanie Opolskich Pielgrzymów z czytelnikami w Raszowej

W herbaciarni odbyło się spotkanie Pielgrzymów Opolskich Stowarzyszenia „Peregrini  Opolienses”- Pana Helmuta Starosty i Konrada Gross z czytelnikami Dyskusyjnego Klubu Książki, seniorami i młodzieżą szkolną wraz z wychowawcami.

Obecna na spotkaniu inicjatorka wydarzenia, pani V-ce Wójt Gminy Tarnów Opolski Magdalena Chudowska i Sekretarz Gminy Tarnów Opolski Tomasz Rega, młodzież szkolna klasy  piątej, szóstej i siódmej jak i czytelnicy wraz z seniorami spędzili miłe chwile z prowadzącymi.

Przedstawienie przebiegu pielgrzymki szlakiem Świętego Jakuba (Camino de Santiago) i związanych z nimi przeżyć, było bardzo interesujące i ciekawe. Ten szlak to sieć oznakowanych dróg pieszych i rowerowych zbiegających się na krańcu Europy- przy grobie św. Jakuba Starszego. Był on jednym z dwunastu Apostołów Chrystusa w Santiago de Compostela w północnej Hiszpanii. Jest to szlak pątniczy prowadzący z miejsca zamieszkania świętego, do katedry w Santiago de Compostela. Oznakowany jest znakiem żółtej muszli na granatowym tle. Kierunek wędrówki bardzo często wskazują strzałki w kolorze żółtym.

Spotkanie przebiegło w ciepłej i miłej atmosferze.

Barbara Mientus

dsc01129.jpg