Spotkanie DKK

filia w Raszowej

23.03.2022- spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

„Nieszczęścia chodzą stadami” to kontynuacja powieści ,,Nie zmienił się tylko blond” Agaty Przybyłek. Jest to jedna z najzabawniejszych kobiecych pozycji literackich. Bohaterka Halina, matka Iwonki, nie może się pogodzić z wyprowadzką córki i wnuków z domu. Na uspokojenie starszej pani ma wpłynąć przyjazd jej córki chrzestnej Martusi z dwójką dzieci. Okazuje się, że jej syn jest czarnoskóry. W tajemnicy przed mieszkańcami  wsi, starsza pani chce aby chrześnica jak najszybciej się wyprowadziła.

Zabawna lektura, która pokazuje, że warto mieć marzenia i nie zamykać serc bez względu na to, jak bardzo zostało zranione.

„Grzechu warta” to 3 trzeci tom „Nie zmienił się tylko blond” Agaty Przybyłek  i historia o poszukiwaniu miłości pod okiem babci Halinki. Opowieść ta  powiązana jest z zdradą, polityką i romansem. Interesującą postacią jest Agata, studentka architektury, która po sesji letniej wraca na wakacje do domu chcąc odpocząć. Nie znajduje jednak spokoju i wyprowadza się do domu dziadków. Tam też nadopiekuńcza  i pełna werwy babcia nie daje wytchnienia.

Zestawienie tak różnych od siebie postaci sprawia, że „Grzechu warta” jest bardzo ciekawa i czyta się ją w mgnieniu oka. Po przeczytaniu nasuwa się też myśl, aby nie mieć pretensji o coś, do czego sami jesteśmy zdolni.

Barbara Mientus