Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ferie w bibliotece

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

10.02.2020 – 21.02.2020 – ferie zimowe

Czas ferii zimowych dobiegł końca i choć pogoda nas w tym okresie nie rozpieszczała, to w bibliotece zawsze było ciepło i przytulnie, a różnorodne zajęcia nie pozwoliły nam się nudzić.

W pierwszym tygodniu ferii przenieśliśmy się do świata bajek i baśni, wykonywaliśmy szklane kule, które zawierały w sobie zimowe krajobrazy. Nie zapomnieliśmy również o walentynkach, na potrzeby których każdy uczestnik stworzył bardzo oryginalną kartkę pocztową zawierającą życzenia. Ozdabialiśmy również serduszka wykonane z masy solnej. Podczas czwartkowych zajęć królowały eksperymenty fizyczne oraz chemiczne, w których uczestnicy bardzo chętnie brali udział próbując samodzielnie wykonać dany eksperyment, a następnie każdy zrobił swojego „gniotka” z balona. Kolejnego dnia wszyscy zrobiliśmy niezwykłe torebki z talerzyków, pomysłom na jej ozdobienie nie było końca,  dzięki czemu prace wyszły przepięknie.

Podczas drugiego tygodnia ferii tworzyliśmy własną, często personalizowaną biżuterię z gotowych elementów oraz  z kolorowego makaronu. Drugiego dnia odbył się konkurs pt. „Mam talent”, gdzie uczestnicy wykazali się zdolnościami wokalnymi, tanecznymi oraz recytatorskimi. Pierwsze miejsca zajęły: Monika Ploch oraz Julia Skowronek. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Kolejnego dnia odbyły się zajęcia plastyczne oraz ruchowe. Najpierw na czarnej kartce malowaliśmy sowy specjalnymi gąbkami a następnie graliśmy w gry ruchowe o zimowej tematyce, podczas których wszyscy bardzo dobrze się bawili. W tłusty czwartek tworzyliśmy bardzo smakowicie wyglądające pączki. Nie zabrakło również w tym dniu gier planszowych oraz puzzli. Na zakończenie ferii każdy wykonał swój własny przybornik na artykuły piśmiennicze i biurowe z materiałów recyklingowych. Przy okazji porozmawialiśmy o tym czym jest i jakie są założenia recyklingu.

Codziennie, podczas wszystkich zajęć czytaliśmy oraz przeglądaliśmy książki o różnorodnej tematyce, zazwyczaj pasującej do danego tematu zajęć.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli podczas tegorocznych ferii w bibliotece oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby zajęcia mogły odbywać się w tak dobrej i miłej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

Justyna Niewiora


 

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image216.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1252
Zakładki : 1
Odsłon : 1400771

Licznik odwiedzin

1095119
DzisiajDzisiaj570
WczorajWczoraj843
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu1412
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu7444
Łącznie wizytŁącznie wizyt1095119

Zapytaj Bibliotekarza