Nowości wydawnicze

Informacja!
Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim otrzymała
Dofinansowanie ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i
Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków- Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1.
w ramach NPRCz 2.0”
8077 zł, które zostaną przeznaczone na zakup nowych książek do
Gminnej Biblioteki Publicznej i filii w : Nakle, Raszowej i Przyworach.
1. Babcia na jabłoni / Mira Lobe ; przełożyła Maria Kurecka ; ilustracje Mirosław Pokora. - Wydanie 4. - Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry 2009.
(Mistrzowie Ilustracji)
2. Dopóki rosną cytrynowe drzewa / Zoulfa
Katouh ; przełożył Dominik Górka. - Poznań : We Need Ya, copyright 2023.
3. Elena : tajemnica stadniny / Nele Neuhaus ; Tłumaczyli Anna i Miłosz Urbanowie. - Poznań : Must Read, 2022.
(Elena / Nele Neuhaus ; 4)
4. Elena : wielki triumf / Nele Neuhaus ; tłumaczyli Anna i Miłosz Urbanowie. - Poznań : Media Rodzina, copyright 2016.
(Elena / Nele Neuhaus ; 5)
5. Elena : zawody i rozterki / Nele Neuhaus ; Tłumaczyli Anna i Miłosz Urbanowie. - Poznań : Must Read, 2022.
(Elena / Nele Neuhaus ; 3)
6. Elena: burzliwe lato / Nele Neuhaus ; Tłumaczyli Anna i Miłosz Urbanowie. - Poznań : Media Rodzina, 2022.
(Elena / Nele Neuhaus ; 2)
7. Elena: Wygrać z losem / Nele Neuhaus ; Tłumaczyli Anna i Miłosz Urbanowie. - Poznań : Media Rodzina, 2022.
(Elena / Nele Neuhaus ; 1)
8. Franek mówi "dzień dobry" / Kasia Keller ; zilustrowała Natalia Berlik. - Warszawa : Wilga, 2023.
(Franek / Katarzyna Keller)
9. Franek sprząta zabawki / Kasia Keller ; zilustrowała Natalia Berlik. - Warszawa : Wilga, 2023.
(Franek / Katarzyna Keller)
10. Kastor szyje / Lars Klinting ; tłumaczyła Magdalena Landowska. - Poznań : Media Rodzina, 2016.
11. Odlotowe gołębie pożerają niebezstwopieczeń. T. 2 / [text] Andrew McDonald ; [illustration] Ben Wood ; [translation by Maria Makuch]. - Wydanie pierwsze. - Kraków : Znak Emotikon, 2023.
(Odlotowe gołębie / Andrew Mcdonald ; 2)
12. Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny : przewodnik dla dużych i małych / Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński ; zilustrowała Ola Krzanowska. - Wydanie pierwsze. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2023.
13. Próby Słońca / Aiden Thomas ; tłumaczyła Joanna Krystyna Radosz. - Poznań : Must Read, copyright 2023.
14. Rok nad morzem/ [tekst i ilustracje] Malwina Hajduk. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Nasza Księgarnia, 2023.
15. Rufus złoty smok / tekst Jaume Copons ; ilustracje Liliana Fortuny ; tłumaczenie z języka katalońskiego Karolina Jaszecka. - Katowice : Debit, copyright 2022.
(Bitmaks i Spółka / Jaume Copons ; 3)
16. Szkoła i ja : idziemy do pierwszej klasy / Ewa Borowska ; ilustracje: Natalia Jabłońska. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Nasza Księgarnia, 2023.
17. Wiem co jem : Chlebek i bułeczki / Françoise Laurent, Nicolas Gouny ; [przekład Katarzyna Grzyb]. - Warszawa : Harperkids, copyright 2022.
(Akademia Mądrego Dziecka)
(Wiem, Co Jem!)
18. Zawsze nie trwa wiecznie / J. C. Cervantes ; tłumaczenie Marta Zielińska. - Wydanie I. - Kraków : Moondrive, 2023.
(Moondrive)