Mały teatrzyk w tarnowskiej bibliotece

19.10.2022 – „Mały teatrzyk w tarnowskiej bibliotece” - „Trzy małe świnki”.

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy cykl spotkań „Mały teatrzyk w tarnowskiej bibliotece”.

Teatr ala Kamishibai, to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Bajki kamishibai to kolorowe karty z ilustracjami, na których przedstawione są kolejne fragmenty bajki czy opowieści..

Podczas spotkań, będziemy gościć w bibliotece, dzieci z Przedszkola Publicznego w Tarnowie Opolskim, które wcześniej otrzymają od nas zaproszenia. Zaproszenie traktowane jest, jako bilet wstępu, który pani bibliotekarka dziurkuje przy wejściu do biblioteki tak, jak to odbywa się w teatrze.

Na pierwszy, czytany spektakl pt. „Trzy małe świnki”, przyszła grupa  „Misie” wraz z wychowawczynią mgr Reginą Gebauer i opiekunką grupy Agnieszką Piszczalską.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytany przez bibliotekarkę tekst bajki, o czym świadczyły licznie udzielane odpowiedzi na zadawane prze bibliotekarkę  pytania.

Następnie przedszkolaki w Oddziale dla dzieci oglądnęły bajeczki i wybrały jedną z nich „ Biblioteka”, którą pani Agnieszka przeczytała.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały wesołą  piosenkę, którą będziemy nucić do końca dnia.

Dziękujemy za mile spędzony czas.

Agnieszka Hurek