Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Raszowej

15.01.2020- spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Omówiono książki:

Gabriela Gabryś „ Lato utkane z marzeń ” to kontynuacja powieści „Wieczór taki jak ten”. W tej części spotykamy się z Michaliną, która prowadzi „Różany pensjonat” w małym miasteczku Złotkowo w Bieszczadach. Spotykamy również jej brata Bartka oraz babcię, która prowadzi kawiarnię” „Cynamonowe  serca”. Główna bohaterka boryka się z swą miłością do Artura. W międzyczasie w pensjonacie pojawia się Przemek? Czy coś się zmieni w życiu Michaliny? Druga bohaterka to Amelia, która przyjeżdża do matki na wakacje z córkami.

To ciepła i sympatyczna opowieść w której autorka zwraca uwagę na relację rodzice-dziecko i przypomina jednocześnie ,że nie warto zamykać się w sobie ale warto wybaczać i wyciągnąć rękę do pojednania.

Krystyna Mirek- „Tam gdzie serce twoje”- bohaterka powieści Laura poświęca się dla swojego małżeństwa i ciągle dąży do kompromisu aż w końcu nie wytrzymuje  ciągłej krytyki i pretensji męża i rusza w podróż. Zabiera się z sąsiadem Błażejem, który jedzie do Sopotu w podróż biznesową. Na plaży spotyka Alfreda z którym się zaprzyjaźnia. Jest ciężko chory i chciałby teraz naprawić wyrządzone rodzinie krzywdy. Czy nie jest za późno?.

Autorka pokazuje nam, że nasze dobre i złe decyzje kształtują nasz los i my musimy podjąć tego konsekwencje. Jesteśmy ludźmi  więc popełniamy błędy i one są potrzebne, uczą i motywują. W życiu wszystko od nas zależy od naszych decyzji, postawy i wyboru.


 

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image132.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1271
Zakładki : 1
Odsłon : 1426675

Licznik odwiedzin

1120485
DzisiajDzisiaj345
WczorajWczoraj749
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu4154
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu8836
Łącznie wizytŁącznie wizyt1120485

Zapytaj Bibliotekarza