Przyjaciele biblioteki

filia w Przyworach
26.03.2024r.-popołudnie z najmłodszymi „Przyjaciółmi biblioteki”
Temat spotkania –„ Jajka wielkanocne”
Jajka wielkanocne są nie tylko piękną ozdobą, ale także mają głębokie znaczenie symboliczne, oznaczające nowe życie, odrodzenie i nadzieję, związane z chrześcijańskim świętem Wielkanocy.
Są często postrzegane jako symbol triumfu nad śmiercią. W niektórych kulturach dzielenie się jajkiem, szczególnie przez ich wzajemne rozbijanie jaj, symbolizuje jedność i wspólnotę, a także wzmacnia więzi rodzinne i społeczne.
Jajka wielkanocne są również źródłem radości i piękna podczas świątecznych obchodów. Ich kolorowe wzory i ozdoby dodają uroku wielkanocnym dekoracjom.

My także na dzisiejszych zajęciach w bibliotece, postanowiliśmy z przygotowanych wcześniej materiałów zrobić kolorowe jajka wielkanocne, które ozdobią nasze stoły.

Podczas zajęć manualnych rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami celebrowanych w naszych domach, takich jak święconki, lany poniedziałek, zdobienie stołów wielkanocnych i malowanie jaj.

Zajęcia upłynęły w miłej przedświątecznej atmosferze za co serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i życzę zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Ewa Fajlert

Godziny otwarcia - Przywory