Przyjaciele biblioteki

filia w Przyworach

05.03.2024r –popołudnie z najmłodszymi „Przyjaciółmi biblioteki”

Temat spotkania -„Dzień Kobiet”

Międzynarodowy Dzień Kobiet  jest obchodzony w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne. Jest to okazja ,by spojrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłości, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał oraz możliwości, jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami kobiet.

Na dzisiejszych zajęciach w bibliotece, wspólnie z młodymi czytelnikami postanowiliśmy przygotować  drobne upominki  z okazji zbliżającego się święta.

Po zapoznaniu się z historią inspirujących kobiet , które odniosły sukcesy w różnych dziedzinach, od nauki po sztukę, przyszedł czas na kreatywne warsztaty.

Dzieci mogły wykonać z przygotowanych wcześniej materiałów (waciki kosmetyczne, bibuła, słomki i pomponiki) kwiatki, dedykując je ważnym kobietom w swoim życiu.

Dzień Kobiet w bibliotece zakończył się uśmiechami na twarzach uczestników.

To wydarzenie nie tylko dostarczyło edukacyjnej wartości, ale także podkreśliło znaczenie równości  i szacunku wobec kobiet już od najmłodszych lat.

Ewa Fajlert

Godziny otwarcia - Przywory