lekcja biblioteczna

Biblioteka Tarnów Opolski

18.06.2021 – lekcja biblioteczna „Od złości do radości".

Na dzisiejsze spotkanie przyszli uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim z wychowawczynią mgr Kariną Wotzką oraz opiekunką grupy mgr Agnieszką Woźnica.

Na wstępie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Silarska przywitała wszystkich przybyłych gości, a następnie wprowadziła uczniów w temat zajęć, podczas których rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach towarzyszących nam w życiu codziennym.

Na spotkaniu korzystaliśmy z informacji zawartych w książce pt. „Uczuciometr Inspektora Krokodyla” Susanny Isern, na przykładzie, której omówiliśmy czym są uczucia, czy emocje są nam potrzebne w życiu oraz w jaki sposób można je wyrazić i kontrolować.

Uczniowie dowiedzieli się, że nie ma uczuć negatywnych i złych. Wszystkie są dla nas ważne, ale są również uczucia trudne, nad którymi człowiek powinien pracować.

Wszyscy aktywnie brali udział w grze mimicznej oraz za pomocą kart pracy określali w jaki sposób można wyrazić swoje emocje. Uczestnicy chętnie brali udział w dyskusji, zgadywankach oraz dzielili się swoimi opiniami.

Na zakończenie wszyscy chętni wypożyczyli książeczki na zbliżające się wakacje.

Dziękujemy serdecznie za przemiłe spotkanie.