spotkanie DKK dla dzieci

08.10.2019 r. - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

W czwartek (10.10.2019r.) obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji nasze dzisiejsze spotkanie było poprowadzone właśnie z myślą o drzewach, których jak się okazuje jest wciąż zbyt mało w naszym otaczającym środowisku. Czytaliśmy i omawialiśmy książeczkę „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. To książka pełna moralnych przekazów i nauk dotyczących życia, a tytułowe drzewo stanowi punkt spotkań i debat na temat otoczenia. Następnie dzieci wykonywały prace plastyczne, oczywiście związane z tematem zajęć. Przy pomocy różnych technik ozdabiały drzewa. Do tego celu przydatne stały się m.in.: ziemniaki, patyczki do uszu, świeże liście czy farby. Prace wyszły bardzo pięknie, można je zobaczyć w bibliotece.