konkurs literacki

Filia Nakło

17.06. 2013r-  Międzybiblioteczny Turniej Literacki

Jak co roku pod koniec czerwca filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nakle i Raszowej organizują współzawodnictwo międzybiblioteczne dla uczniów klas I-V ze szkół w Nakle i Raszowej. Wcześniej w bibliotekach zostały zorganizowane eliminacje .

Uczniowie klasy I brali udział w konkursie „Baśnie, bajki, opowiastki. Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Smolarek, drugie Magda Figura i Natalia Łach, a trzecie Julia Pietruszka. Udział brały także Wiktoria Słobodzian i Jagoda Mateja.

Na tapczanie siedzi leń” to tytuł konkursu dla uczniów klasy II. Dzieci musiały się wykazać znajomością wierszy Jana Brzechwy. Miejsca kolejno zdobyli: pierwsze Weronika Stachura ,drugie Alicja Urbaniak i Wiktoria Gordzielik, trzecie Jakub Józefczyk i Wiktoria Cefal, a czwarte Anna Baron.

Klasa III miała do rozwiązania „Zgadywanki literackie dla dzieci”. Victoria Kanz zajęła pierwsze miejsce, Szymon Mientus i Tobiasz Czech drugie, Daniel Klyk i Marek Mientus trzecie, a Marek Kurda czwarte.

„Literacka zgaduj-zgadula” to zadanie jakie musieli wykonać uczniowie klasy IV. Najwięcej literackich rebusów rozwiązała Nicola Mainka, drugie miejsce zdobyły Paulina Kalla i Julia Waluś, a trzecie Michał Skiba. W konkursie udział wzięły również Nikola Kolonko i Natalia Mróz.

Uczniowie klasy V w tym roku mieli do wykonania zadanie związane z polskimi przysłowiami. W konkursie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” musieli się wykazać ich szczegółową znajomością. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Victoria Czichos, drugie miejsce przypadło Julii Sklorz, a trzecie Dawidowi Smolarkowi. Uczestniczyli także Damian Nieświec, Klaudia Klepert i Arkadiusz Machura.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i książkami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

.