spotkanie DKK

Filia w Przyworach

19.02.2013 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na spotkaniu zostało omówionych pięć książek:

- „Francuska oberża”- Julii Stagg to powieść obyczajowa , która opisuje życie ludzi w prowincjonalnym miasteczku we Francji. Jest to książka o spełnieniu marzeń , walce o szczęście, nadziei i miłości, przyjaźni i zrozumieniu.

-„Studnia bez dna”- Katarzyny Enerlich to powieść obyczajowa, w której odbywamy spacer i wczuwamy się w  klimat  Torunia. Czytamy o legendach i ich bohaterach już zapomnianych a uliczny grajek przypomina nam o utworach Szymanowskiego. Pojawia się tu wątek kryminalno-obyczajowy, a historia tajemnicza i zagadkowa wplata się we współczesność. Czytamy o klątwie pierścienia z rubinem z czasów Kazimierza Jagiellończyka.

-„Pokój”- Emmy Donoghue to powieść wielopłaszczyznowa, szokująca, prawdziwa do bólu, która dotyka najgłębszych ludzkich uczuć i zakamarków psychiki. Historia miłości matki i syna, która pozwala przetrwać najgorsze piekło i daje siłę do pokonania wszelkich trudności.  Książka  porusza do głębi, szokuje, budzi współczucie i złość. Narracja pięcioletniego chłopca pozwala czytelnikowi zajrzeć w głąb dziecięcej psychiki.

-„Geografia szczęścia”- Eric Weiner to reportaż z wielu krajów na temat  poszukiwania  szczęścia.

Autor zajmuje się odpowiedzią na pytania:

- czym jest szczęście?

- czy szczęście istnieje?

- jak je spostrzegamy?

-„ Przyjaciółki”- Agaty Kołakowskiej – to historia trzech kobiet poszukujących przyjaciółek w Internecie. Powieść uzmysławia nam, że warto walczyć o przyjaźń nawet wtedy, kiedy komplikuje nam to życie.

Uzupełnieniem  dzisiejszego spotkania była również opowieść   naszej klubowiczki pani Doroty Żur o pobycie w Ziemi Świętej.

Inna religia, zwyczaje, klimat, kultura, kuchnia no i przede wszystkim niesamowite wrażenia.  Otrzymałyśmy również prezent – obrazek z Bethlehem.

Monika Silarska

Godziny otwarcia - Przywory