Ferie zimowe

Zimowe spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim.

W drugim tygodniu  ferii  zimowych w tarnowskiej bibliotece odbyły się spotkania, podczas których dzieci wykazały się kreatywnością, niezwykłymi umiejętnościami manualnymi oraz zacięciem czytelniczym.

Rozpoczęliśmy od spotkania, podczas którego dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Za dużo zimowych zabaw” Katy Hudson, by następnie kreatywnie podejść do tematu „Zimowa kraina w słoiku, gdzie za pomocą kolorowego papieru, szyszek, gałązek choinki czy sztucznego śniegu powstała piękna zima zamknięta w szkle.

We wtorkowe popołudnie odbyło się spotkanie dla sympatyków gier planszowych.

Była rywalizacja, wielkie emocje i świetna zabawa. Oprócz gier planszowych rozwiązywaliśmy także rebusy i zgadywanki oraz układaliśmy puzzle. Na zakończenie zagraliśmy w kalambury.

W kolejnym dniu tworzyliśmy zimowe krajobrazy poprzez  wydzieranki i wyklejanki.

Celem takich ćwiczeń plastycznych jest nie tylko rozwijanie wyobraźni czy kształtowanie poczucia piękna, ale też wzmacnianie mięśni dłoni i sprawności manualnej. Podczas spotkania chętne dzieci czytały książeczki swoim kolegom i koleżankom.

Kolejny dzień zaczęliśmy od zaproszenia dzieci na teatrzyk Kamishibai zatytułowany „Jaś i Małgosia.”

Dzieci przy wejściu musiały okazać specjalny bilet, który otwierał drzwi do naszej sali teatralnej.

Następnie przy relaksującej muzyce dzieci kolorowały zimową mandelę oraz inne wybrane przez siebie kolorowanki.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Monika Silarska przeczytała bajeczkę pt. „Duże troski małych zwierzątek” Katarzyny Wierzbickiej, którą dzieci chętnie wysłuchały.

W ostatnim dniu tegorocznych ferii zimowych nasza czytelniczka Milena przeczytała książeczkę pt. „Mroźne przygody Bąbli” Moniki Kamińskiej.

Po wysłuchaniu bajki bibliotekarka Justyna wręczyła wszystkim uczestnikom ferii pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym „Babcia i Dziadek oczami dziecka” oraz za systematyczne uczestnictwo podczas zajęć w naszej bibliotece.

Opowieść zawarta w przeczytanej w/w książce stanowiła doskonały wstęp do dalszych zabaw związanych z zimą: rzucania kulką do bałwana, układania puzzli z zimowymi obrazkami i inscenizacji śnieżnej poprzez podrzucanie białych kulek imitujących śnieg w rytm piosenki „Zima, zima, pada śnieg.”

Minione dwa tygodnie ferii były pełne pozytywnych wrażeń.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wspaniale się bawiły oraz, że na długo zapamiętają nasze spotkania.

1431913
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu12077