Przyjaciele biblioteki

filia w Przyworach

09.10.2023r.- Spotkanie z najmłodszymi – „Przyjaciółmi  biblioteki”

Temat spotkania –„Dzień Pisania Listów”

W dniu dzisiejszym obchodzimy   Dzień Pisania Listów ii z tej to okazji na dzisiejszych zajęciach młodzi  czytelnicy postanowili samodzielnie napisać list do wybranych przez siebie osób np. przyjaciół, dziadków  lub znajomych.

Dzień Pisania Listów to wyjątkowa okazja, która celebruje tradycję  pisania listów i komunikacji na piśmie.

Choć w dzisiejszych czasach komunikacja elektroniczna, taka jak e-maile, wiadomości tekstowe i media społecznościowe, stały się dominującą formą komunikacji, to pisanie listów nadal posiada swoje miejsce i znaczenie.

Historia pisania listów ma długą tradycję, sięgającą tysiące lat wstecz. Listy były używane do przekazywania ważnych informacji, wyrażania uczuć i komunikowania się na odległość.

Dzięki nim zachowujemy wiele cennych dokumentów historycznych  i literackich.

Dzień Pisania Listów to okazja do celebrowania piękna pisania i tradycji listów.

Warto uczcić ten dzień ,pisząc listy do bliskich lub przyjaciół, wyrażając swoje uczucia i dzieląc się swoimi myślami. Przyjaciele biblioteki  uczcili to święto listami dedykowanymi do swoich najbliższych osób i oprawionymi w piękne , kolorowe rysunki .

Ewa Fajlert

Godziny otwarcia - Przywory