Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim.

05.09.2023 -„Dzień z książką; Książka, którą warto przeczytać.”

Moderator spotkania: Jadwiga Kander, autorka książek „Szept kadzideł” i „Szept pomarańczy”.

Obie w/w książki są poradnikami dla osób poszukujących spokoju, miłości, szczęścia, a także potrzebujących wsparcia, inspiracji i motywacji do działania.

Na wstępie Dyrektor Monika Silarska, przywitała wszystkich przybyłych na to spotkanie czytelników oraz goszczącą w naszej bibliotece autorkę Jadwigę Kander.

Jadwiga Kander przeżyła życiowe tsunami, które wprost z korporacyjnego szczytu zrzuciło ją do buddyjskiego klasztoru w Tajlandii. Od 17 lat wspiera kobiety na całym świecie, dając im siłę, aby tworzyły szczęśliwe związki i dobre relacje. Uczy kobiety kochać siebie, budować niezależność ekonomiczną, a także dobre związki.

„Szept kadzideł. W pogoni za miłością”

Książka napisana dla kobiet, ponieważ my kobiety potrzebujemy historii innych kobiet, które znajdowały się w podobnych sytuacjach, żeby odkryć własną moc, nabrać nadziei i odwagi.

To prawdziwa historia. Bez kolorowania i poprawności. Bez wpasowywania się w standardy obowiązujące w social mediach. Bez lęku o ocenę, bo ten lęk autorka ma już za sobą.

To również historia o życiowej przemianie twardej businesswoman, wojowniczki, która weszła na drogę bycia miękką, delikatną, spirytualną osobą.

To historia dziewczyny, która urodziła się i dorastała w prowincjonalnym miasteczku, a następnie weszła na korporacyjny szczyt.

To opowieść o pogoni za szczęściem, miłością i akceptacją.

To przykład walki ze stereotypami i samotnością.

Na każdej kartce autorka uwieczniła fragment swojego życia, maleńki skrawek, emocję.

To opowieść, którą wiele kobiet rozpozna jako własną.

„Szept pomarańczy. W pogoni za miłością”

Kontynuacja bestsellerowego „Szeptu kadzideł”. Opowieść o poszukiwaniu miłości i decyzjach, które zmieniają życie. To również pytania, które skłaniają do zatrzymania, przyjrzenia się sobie i motywują do dokonywania zmian.

„Szept pomarańczy”- to książka, która otworzy serce każdej kobiety i rozbudzi pragnienie budowania prawdziwych relacji.

Czy kobieta, która przeżyła życiowe tsunami i z korporacyjnego szczytu wpadła wprost do buddyjskiego klasztoru w Tajlandii, tym razem spełni swój american dram? Kalifornijskie słońce, wybrzeże zapierające dech w piersiach  i drzewa pomarańczy. Kultowe miejsce w Los Angeles i luksusowe restauracje. Kogo bohaterka odnajdzie po długich poszukiwaniach miłości, spokoju i szczęścia? Czego się nauczy, gdy dotychczasowe doświadczenia zderzą się z próbą ułożenia sobie życia w amerykańskiej kulturze? Samotność w złotej klatce stanie się jej codziennością, w której musi odnaleźć energię, na nowo poczuć głód życia i działania oraz zacząć budować niezależność finansową. Zderzenie potrzeby czułości z trwaniem relacji, która nie buduje szczęścia, przyniesie zaskakujące odkrycia na temat sensu życia i związków.

To opowieść o pogoni za miłością także do samej siebie.

To nauka o tym, jak odkrywać siebie i stawiać granice.

To próba pokazania, że zawsze możesz odejść jeżeli relacja nie zaspokaja twoich potrzeb.

*Książka dla kobiet które pragną być szczęśliwe.

*Książka dla kobiet,  które chcą odzyskać pewność siebie.

* Książka dla kobiet, które czują się samotne w związku.

* Książka dla kobiet, które potrzebują zmiany.

Od uwiązania po wolność. Od chwilowej przyjemności po permanentne szczęście.

Czytając w/w książki, poczujemy smak słodkich, kalifornijskich pomarańczy, nadzieję na miłość i gorycz rozczarowania.

Może, zainspiruje nas do zmian, żeby mieć odwagę radzić sobie z sytuacjami, które wydają się bez wyjścia.

Spotkanie bardzo udane! Pytań do Pani Jadwigi Kander nie było końca.

Monika Silarska