Biblioteka Tarnów Opolski.

Dnia 18.04.2023 r – „Dzień z książką: Książka, którą warto przeczytać”.

Moderator spotkania : Aleksander Sowa - autor.

Nasze dzisiejsze popołudniowe spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia naszego gościa, który został zaproszony przez Dyrektor Monikę Silarską, na prośbę czytelników, którzy są zwolennikami jego twórczości.

Aleksander Sowa, to pochodzący z Paczkowa pisarz niezależny, poeta, bloger, wydawca i self-publisher. Wydaje zarówno powieści i opowiadania, ale też poradniki i publikacje techniczne, w tym motoryzacyjne.

Pan Aleksander, jest prekursorem samodzielnego wydawania własnych książek w Polsce. Jego debiutancka powieść to  „Umrzeć w deszczu”.

Od 2019 roku publikuje w Wydawnictwie LIRA i skupia się na powieściach kryminalnych. Obecnie pan Aleksander jest autorem ponad 30 publikacji.

Powieść „Gwiazdy Oriona”: została Książką Roku 2019 w kategorii kryminał, sensacja (głosownie internautów).

Powieść „Czas Wagi” została uznana za najlepszą książkę na lato 2020  w kategorii kryminał, sensacja (głosowanie internautów).

Autor w swojej twórczości skupia się na sytuacjach granicznych i sięga po różne gatunki.

Wszystkie jego powieści kryminalne są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, gdyż na co dzień pan Aleksander pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Opolu. Jako policjant patrzy realnym, krytycznym i zawodowym okiem na swoje historie.

W swoich powieściach przekonująco buduje mroczą i gęstą atmosferę wokół zbrodni, a kulisy poznajemy z narracji pierwszoosobowej samego mordercy, czym pisarz sprytnie podkręca emocje.

Na zakończenie spotkania padło wiele pytań od czytelników do autora, na które wyczerpująco pan Aleksander odpowiadał.

Wszystkie dotąd wydane książki w/w autora z jego autografem można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Spotkanie autorskie upłynęło w bardzo swobodnej i przyjaznej atmosferze.

Panu Aleksandrowi życzymy dalszych sukcesów w jego twórczości literackiej.

Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu11993