Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

18.12.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania: „Magia Świąt ”

Omawiane książki: „Drzewo Anioła” Lucinda Riley; „Do Wigilii się zagoi” Agnieszka Błażyńska; „Pokój kołysanek” Natasza Socha; „Boys from Hell” Agnieszka Lignas-Łoniewska.

Moderatorkami spotkania były: pani Anna Patoła oraz pani Justyna Niewiora.

Grudzień to czas magiczny. Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej udziela nam się świąteczna aura potęgowana przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.  Omawiane na dzisiejszym spotkaniu  książki były bardzo poruszające, a jednocześnie oczyszczające.

Pierwsza z nich nosi tytuł "Drzewo Anioła ". To wielopokoleniowa historia rodzinna w której znajdziemy wiele bolesnych wspomnień, intryg i tragedii, a także mnóstwo emocji. Piękna książka o rodzinnych tajemnicach, dozgonnej przyjaźni i miłości. Książka porywa czytelnika i zabiera go w różne miejsca, wskazując konsekwencje naszych działań i wyborów. A wszystko to w formie świetnie dopracowanej historii, którą naprawdę bardzo Wam polecam.

„Do wigilii się zagoi” to powieść, która uwiodła mnie klimatyczną okładką i bardzo ciekawym opisem. Historia ma bardzo duży potencjał, fabuła jest bardzo ciekawa i przede wszystkim oryginalna, a bohaterowie są niezwykle sympatyczni, sama raz dwa ich wszystkich polubiłam. W książkę ukazują nam się uczucia, które rodzą się w zwyczajnym tempie, nic nie jest przesadzone. Jest to świetna opowieść o grupie ludzi i ich codziennych działaniach.

W książce pt. „Pokój kołysanek” akcja dzieje się dwutorowo. Z jednej strony jesteśmy zapoznawani z aktualnym życiem Joachima, a z drugiej poznajemy jego przeszłość, wspomnienia i trudne decyzje, które kiedyś musiał podjąć pracując w prywatnym Domu Dziecka, a dziś wracają one do niego jak bumerang. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do wyboru lektury z listy świątecznych książek, tę polecam szczególnie. Przede wszystkim dlatego, że ta historia wydaje się niezwykle osobista. Każdy może odnaleźć w niej cząstkę siebie.

Książka „Boys from Hell” to powieść, która jest wspaniałą przeprawą w głąb prawdziwych emocji. Żar, namiętność oraz niepohamowana walka miłości nad rozsądkiem – to tylko szczątki tego z czym mamy do czynienia. Mnie porwała i oczarowała nie tylko ze względu na bohaterów, fabułę czy emocje - przede wszystkim jest to historia bardzo uniwersalna oraz prawdziwa. Boys from hell to powieść, w której każda kobieta sama chętnie by się znalazła. To historia, która uświadamia nam, że miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko i że w życiu zawsze warto gonić za własnymi marzeniami.

Polecam gorąco!

Cykl naszych comiesięcznych spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w 2019r. dobiegł końca. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas. Dziękuję również Pani Annie Patoła za miły prezent podarowany dla Biblioteki J

Justyna Niewiora


 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

nowoci 09.09 010.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1231
Zakładki : 1
Odsłon : 1186751

Licznik odwiedzin

924707
DzisiajDzisiaj140
WczorajWczoraj878
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu1839
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu27077
Łącznie wizytŁącznie wizyt924707

Zapytaj Bibliotekarza