pasowanie na czytelnika

Biblioteka Tarnów Opolski

21.11.2019 – pasowanie na czytelnika

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim odbyło się kolejne uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim.

Na wstępie bibliotekarki Maria Deutschmann i Jolanta Zdero przywitały wszystkich przybyłych uczniów

oraz ich wychowawczynie mgr Klaudię Dobrzyńską i mgr Iwonę Ból. Panie bibliotekarki odczytały z podziałem na role  scenariusz „Pasowania na czytelnika”, który oprócz słów przysięgi zawierał również zagadki o bohaterach znanych i lubianych baśni, fragmenty bajek  oraz życzenia i rady książki, aby książki w rękach  uczniów przetrwały dla następnych pokoleń.

Uczniowie wzięli udział w zabawie „Spacer do lasu”, w której to naśladowali jazdę samochodem, szum drzew, śpiew ptaków, odgłosy zwierząt oraz wcielili się w postać wiewiórki, która skacząc w rytm muzyki zbierała orzechy na zimę.

Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika przez  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monikę Silarską.

Jako dokument swojej przysięgi uczniowie złożyli na wcześniej przygotowanej książce odcisk swojego palca, a na pamiątkę tej uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz kolorowe zakładki do książki.

Serdecznie dziękujemy za kolejne bardzo udane spotkanie w bibliotece.

Maria Deutschmann Jolanta Zdero

nowoci 09.09 018.jpg