lekcja biblioteczna

08.11.2019 – lekcja biblioteczna "ABC szydełkowania" Dzisiejszego poranka gościliśmy w bibliotece uczniów VII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Nakle wraz z opiekunem mgr Iwoną Nawracaj.

Lekcja była poświęcona praktycznym zajęciom szydełkowania. Niezbędną wiedzę przekazała uczniom mieszkanka Nakła, Pani Krystyna Rangosz, która zaprezentowała dzieciom tylko niewielką część swoich prac, które można zrobić za pomocą szydełka i włóczki. Podczas zajęć korzystaliśmy także z książki „ABC robót na drutach” Kathariny Buss, w której zawarte są najważniejsze informacje dla początkujących. Następnie każdy uczestnik miał okazję zrobić swoją własną bransoletkę na rękę. Dla większości było to pierwsze spotkanie z szydełkowaniem, jednak wszyscy wykazali się dużym skupieniem i zaangażowaniem, a praca przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Po spotkaniu uczniowie zabrali swoje niedokończone bransoletki wraz z potrzebnymi akcesoriami, aby móc dokończyć i poćwiczyć pracę w domu.

Dziękujemy Pani Krystynie za poświęcony czas oraz przekazanie swojej wiedzy uczniom.

Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu19071