przedszkolaki w bibliotece

18.10.2019 – odwiedziny przedszkolaków

W piątkowe przedpołudnie odwiedziła nas grupa 3-latków z Przedszkola w Nakle wraz z opiekunem mgr Mariolą Gordzielik. Po serdecznym przywitaniu gości pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece oraz pokazała jakie rodzaje książeczek są w niej dostępne, a dzieci chętnie zaczęły je przeglądać. Następnie wszyscy zajęli miejsca na dywanie i z zaciekawieniem wsłuchali się w wiersz o tematyce jesiennej z książki „Co warto wiedzieć o przyrodzie” Izabelli Michta. Po zakończeniu czytania nastąpiła krótka pogadanka o jesieni. Kolejnym punktem naszego programu była zabawa, która pozwoliła nam się bliżej poznać i zintegrować, a polegała na rozsypaniu różnokolorowych liści. Następnie każde dziecko wybrało sobie listek i siedząc w kole powiedziało, jak ma na imię i jaki kolor listka trzyma w rączce. Potem dzieci podzieliły listki według kolorów, w koszyczkach. Następnie przyszła kolej na tańce w kółeczku i śpiewanie piosenek. Na zakończenie spotkania były ulubione przez dzieci zajęcia plastyczne. Każdy 3- latek otrzymał do pokolorowania liść. Kiedy już skończył go kolorować, przy pomocy pań listki zostały wycięte i przyklejone na duże drzewo.

Dziękujemy za miłą wizytę.

zdjecia-0032.jpg

Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu19055