Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

25.09.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania: „miłość na wyciągnięcie ręki”

Omawiane książki: „Tęcza nad jeziorem” Magdalena Kołosowska, „Tajemnica pod jemiołą” Richard Paul Evans, „Druga miłość” Marzena Rogalska, „Uwierz w miłość, Calineczko” Natalia Sońska.

Na pierwszym spotkaniu po wakacyjnej przerwie rozmawialiśmy o miłości, ponieważ to ona była głównym wątkiem wszystkich omawianych powieści.

Autorka książki „Tęcza nad jeziorem” zwraca uwagę na to, co w życiu najważniejsze:  miłość, zrozumienie, relacje z najbliższymi. Na to, że szczęście składa się z małych rzeczy, których piękno możemy dostrzec zatrzymując się na chwilę i dając sobie szansę na dzielenie się radością z innymi. Jednak konsekwencje jakie rodzą niewypowiedziane słowa, zatajone informacje i brak bliskości okazują się bardzo poważne, z samookaleczaniem i próbą samobójczą włącznie.

Czy ciężka choroba może odebrać wymarzoną miłość?

Akcja książki  „Tajemnica pod jemiołą” dzieje się dosyć szybko, dostajemy dawkę zabawnych sytuacji, ale także takich, które dają sporo do myślenia. Nigdy nie wiemy, czy nowo poznana osoba przypadkiem nie zmieni naszego życia. Szukamy kogoś, nie zastanawiając się nawet, czy ta osoba nie jest bliżej niż nam się wydaje.

Czy życie po zdradzie istnieje? w jaki sposób postępować w sytuacji, gdy partner jest niewierny?

„Druga miłość” to historia o miłości, wieloletniej przyjaźni i rodzinie. O tym jak mimo upływu lat i bagażu doświadczeń grupa ludzi potrafi pielęgnować swoje relacje, poprzez wspólne wyjazdy i spotkania. To kolejna część opowieści o Agacie (zaraz po „Wyprzedaży snów” i „Grze w kolory”), która w końcu ma możliwość zaznać szczęścia w swoim życiu. Wiele już przeżyła, ale jednocześnie sporo na nią jeszcze czeka.

Czy będąc opoką dla wszystkich dookoła można znaleźć czas, aby zadbać o swoje życie prywatne?

Natalia Sońska wyczarowała powieść, która wkrada się do serca już po przeczytaniu kilku pierwszych stron.  Książka „Uwierz w miłość, Calineczko” tworzy typową zimową historię, gdzie oczekiwanie na święta jest bardzo szczególnym okresem.  Książka ta sprawdzi się, gdy potrzebujemy chwili oddechu, jest lekka i przyjemna, a fabuła przenosi nas w zimowy, górski klimat Zakopanego.

Czy pomimo popełnianych błędów warto wciąż ryzykować by osiągnąć swój cel?

Z czystym sumieniem polecam wszystkie w/w lektury.

Justyna Niewiora


 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image294.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1271
Zakładki : 1
Odsłon : 1426693

Licznik odwiedzin

1120492
DzisiajDzisiaj352
WczorajWczoraj749
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu4161
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu8843
Łącznie wizytŁącznie wizyt1120492

Zapytaj Bibliotekarza