Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Raszowej

11.06.2019- spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Na spotkaniu omówiono książki  „Życie na zamówienie czyli „expresso z cukrem” Wilczyńska K.-to powieść obyczajowa, w której poznajemy życie bohaterki  Miłki. Jej praca(w pensjonacie rodziców)

to poranne śniadanie dla kuracjuszy, oprowadzanie po okolicy i tak stały rytm. Zaburzenie tego spokoju następuje przez babcię, która wyjawia jej sekret. Młoda kobieta opuszcza pensjonat i postanawia żyć na własny rachunek.

Książka ta pozostawia nas czytelników z refleksją czy jesteśmy dobrymi  ludźmi  czy wrażliwość i bezinteresowność na drugiego człowieka jest nam bliskie?

„Tylko morze zapamięta” Oleksa  Monika A.-opisuje historię bohatera Maksa, który po 12 latach wraca z odległej Islandii do rodzinnego miasteczka -Dąbek, aby zająć się chorą matką.

Akcja powieści toczy się w małej rybackiej wiosce nad Bałtykiem , gdzie splatają się losy głównego bohatera Maksa z Irką i Beatą. Podczas nieobecności dowiaduje się o śmierci swojej ukochanej

Beaty, której zwłoki znaleziono na plaży. Mężczyzna nie umie pojąć jak to się stało i jest przekonany , ,że ta śmierć nie jest przypadkowa.

Jest to opowieść o wielkich uczuciach, namiętności dwojga ludzi, którzy na wskutek młodzieńczych błędów, zdarzeń nie mogli  być razem.

„Mów szeptem” Olejnik A.- to opowieść o  pierwszej nieśmiałej miłości ,o bólu, niezrozumieniu , cierpieniu oraz samotności. W książce poznajemy Witka-ucznia liceum, który jest człowiekiem

specyficznym :widzi bowiem kolory i fakturę słów ale ma problemy z nawiązaniem relacji z innymi ludźmi  .Jest inny i woli być samotnikiem. Wszystko się zmienia gdy poznaje dziewczynę –Magdę z

którą nawiązuje kontakt telefoniczny. Bardzo są do siebie podobni i dobrze się rozumieją. Co się stanie, gdy Magda się dowie, kto z nią rozmawia przez telefon? Proszę się przekonać zaglądając do książki.

„Nieodgadniona „Mróz Remigiusz-to kontynuacja powieści „Nieodnaleziona”- thriller psychologiczny trzymający w napięciu do końca. Poznajemy losy kobiety Kasandry Reimann, która szuka swojego

zaginionego syna i losy Damiana Wernera, który szuka swojej zaginionej narzeczonej-Ewy. Historia tych bohaterów jeszcze się nie kończy czekamy na dalszą część.

Barbara Mientus

s

 

Godziny otwarcia - Raszowa

Poniedziałek 11:00 - 17:00
Wtorek 11:00 - 17:00
Środa 11:00 - 17:00
Czwartek 11:00 - 17:00
Piątek 12:00 - 18:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

zdjecia-0016.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1230
Zakładki : 1
Odsłon : 1184678

Licznik odwiedzin

922781
DzisiajDzisiaj735
WczorajWczoraj759
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu5522
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu25151
Łącznie wizytŁącznie wizyt922781

Zapytaj Bibliotekarza