Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

spotkanie DKK

Email Drukuj PDF

Filia w Nakle

20.03.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat: „Trudne życiowe wybory”

Omawiane książki: Mirek Krystyna –  „Pojedynek uczuć”

30-letnia Maja mieszka ze swoim synkiem w eleganckim apartamencie, nabytym za namową ojca dziecka, prezesa prosperującej krakowskiej firmy. Realizuje się zawodowo, od lat jest w trwałym związku, ma uroczego Krzysia. Czegóż chcieć więcej? Może tylko tego, żeby ta idylla się nie kończyła, a przede wszystkim, żeby nie okazała się iluzją…

Książka ta, napisana lekkim piórem, porusza ważne tematy. Jej wartka akcja, humor i życiowa mądrość są osadzone w realiach pracy w polskich firmach, które stawiają wiele kobiet przed trudnymi osobistymi wyborami. Jednocześnie jest to po prostu świetna lektura, która wzrusza, bawi i daje przyjemność z czytania, a barwni bohaterowie na długo zostają w naszej pamięci.  Główna bohaterka sama musi podjąć rękawice różnorodnych wyzwań. To książka nie tylko o miłości - a raczej nie tylko o miłości romantycznej. Mamy tu trudne relacje pomiędzy byłymi partnerami, bezgraniczną miłość matki i dziecka oraz skomplikowaną siostrzaną więź. Krystyna Mirek stworzyła całą plejadę bohaterów, którzy doskonale grają swoje role, stając się bliscy czytelnikom, oddając swoje emocje i emanując nadzieją.

Z powieści płynie pewna istotna prawda: „wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie".

Czy warto otworzyć się na niespodziewaną miłość? Jak godzić ambicje i marzenia z konsekwencjami upływającego czasu? Jak wyjść zwycięsko z walki o uczucia osoby najbliższej sercu? Czy wygrana zawsze się opłaci?

Zachęcam do lektury.

Justyna Niewiora


 

Godziny otwarcia - Nakło

Poniedziałek 13:00 - 17:00
Wtorek 13:00-17:00
Środa 13:00 - 17:00
Czwartek 13:00 - 17:00
Piątek 8:00 - 12:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Szukaj na stronie

Katalog oraz GIG

 

Linki

Grafika losowa

image034.jpg

Statystyki

Użytkowników : 1
Artykułów : 1202
Zakładki : 1
Odsłon : 930122

Licznik odwiedzin

728804
DzisiajDzisiaj407
WczorajWczoraj943
Wizyt w tygodniuWizyt w tygodniu1350
Wizyt w miesiącuWizyt w miesiącu21248
Łącznie wizytŁącznie wizyt728804

Zapytaj Bibliotekarza