spotkanie autorskie

6.06.2018 - spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Nakle odbyło się spotkanie z pisarką Karoliną Wilczyńską, autorką między innymi serii „Stacja Jagodno”, „Rok na kwiatowej” czy „Jeszcze raz Nataszo”. Książki Pani Wilczyńskiej są bardzo chętnie czytane w bibliotece, tym bardziej czytelniczki z niecierpliwością oczekiwały spotkania. Jedna z czytelniczek przywitała  autorkę słowami „witamy na Borowej”( jak w książce „Stacja Jagodno”), a wzięło się to stąd, że ulica przy której znajduje się obecnie biblioteka w Nakle kiedyś nazywała się „Borowa droga”. Pisarka była tym przywitaniem bardzo wzruszona. Karolina Wilczyńska w swojej serii „Stacja Jagodno” opisuje okolice Kielc – miejsca  związane z jej dzieciństwem. W swojej twórczości porusza tematy bliskie każdej kobiecie. Pisze o uczuciach, rozterkach, problemach  namiętnościach , o zwykłym życiu  zwykłych kobiet. Każda z nas potrzebuje akceptacji, docenienia i pomocy innych. Spotkanie było bardzo udane i jeszcze długo po wyjeździe pisarki czytelniczki dyskutowały o jej książkach.