lekcja biblioteczna

Dnia 15.09.2021 roku- lekcja biblioteczna

Temat lekcji bibliotecznej: „Bezpieczne dzieci w drodze do przedszkola”.

Na dzisiejsze pierwsze powakacyjne spotkanie do biblioteki przyszła grupa dzieci „Jagódki”  z Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim wraz z mgr. Danutą Smoucha oraz mgr. Agnieszką Zajda i opiekunką Magdaleną Kiełbasa.

Lekcję biblioteczną przeprowadził mł. asp. Jarosław Krasnodębski z Komisariatu Policji w Ozimku.

Gość na podstawie książeczek dla dzieci, obszernie omówił znaki drogowe, które dzieci powinny znać, zasady jazdy na rowerku, sygnalizację świetlną, bezpieczny przejazd samochodem (foteliki), paski odblaskowe, numery alarmowe,  bezpieczne media i wiele innych zasad bezpieczeństwa.

Pan Krasnodębski pokazał na podstawie ilustracji w książeczkach zasady bezpieczeństwa dzieci na ulicy, na podwórku, w samochodzie a były to bajki: Jarosława Górskiego „Jestem bezpieczny”; Anny Biosca „Stop, czyli jak bezpiecznie poruszać się po drogach”; Christa Wisskirchen „ Bezpieczni na drodze”.

Przeczytał, również bajkę Elżbiety Wójcik „Policjant”.

Na zakończenie dzieci mogły jeszcze zobaczyć od środka jak wyposażony jest radiowóz policyjny i włączyć sygnalizację dźwiękową w samochodzie.

Dzieci otrzymały od pana Jarosława odblaski i „Zdrowy plan lekcji”.

Panu Krasnodębskiemu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i życzymy samych pogodnych, radosnych dni oraz jak najmniej interwencji z udziałem dzieci.

W spotkaniu udział wzięło 19 osób.

Agnieszka Hurek