45 - lecie filii w Nakle

04.11.2019r.

Jubileusz Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim

Filii w Nakle

Każdy jubileusz  jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Doskonałym „impulsem” do cofnięcia się w przeszłość stała się przypadająca w 2019 roku 45 rocznica istnienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim filii Nakło, która przez te wszystkie lata  na stałe wpisała się w historię gminy, stając się aktywnym partnerem w dialogu społecznym integrującym społeczeństwo lokalne.

Na wstępie uroczystości pani bibliotekarka przywitała wszystkich przybyłych czytelników, dzięki którym biblioteka istnieje już 45 lat, a następnie przywitani zostali wszyscy zaproszeni goście.

Kolejnym punktem spotkania było odczytanie przez panią bibliotekarkę historii biblioteki, która zawierała także informacje  o aktualnych wydarzeniach, które odbywają się  w bibliotece.

Zwyczajem każdego Jubileuszu jest udzielenie głosu zaproszonym gościom. Treść listów gratulacyjnych i życzeń zawierała wyrazy szerokiego uznania dla działalności biblioteki zarówno w przeszłości jak i współcześnie.

Następnie o zabranie głosu został poproszony Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz, który złożył życzenia i podziękował Bibliotekarce za jej pracę i zaangażowanie w krzewienie  czytelnictwa i kultury regionu. Na ręce pani bibliotekarki wręczył piękny bukiet kwiatów, List Gratulacyjny oraz prezent (laminarkę), który niewątpliwie będzie bardzo pomocny w codziennej pracy.

Następnie głos zabrała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska, która również gratulowała Jubileuszu oraz wyników uzyskanych przez bibliotekę w Nakle. Na ręce pani bibliotekarki został wręczony piękny bukiet kwiatów oraz imienny List Gratulacyjny, który będzie przepiękną pamiątką docenienia ciężkiej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy bibliotekarza.

Głos zabrał również dr Rudolf Urban Przewodniczący Rady Gminy, który także złożył życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu.

Do życzeń dołączyli również: Przewodnicząca Komisji Kultury Ewa Szymik, wraz z zastępcą Teodorem Okosem oraz Radnym z Komisji Kultury Rafałem Zmudą, którym bardzo dziękujemy za prezent podarowany bibliotece. Życzenia złożył również Sekretarz Gminy Tarnów Opolski Czesław Bargiel oraz były przewodniczący Komisji Kultury Pan Zygmunt Pietruszka. Na Jubileusz przyjechała także  Instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Pani Ewa Dorosz, która to w imieniu Dyrektora WBP przeczytała List Gratulacyjny.

Po wielu życzeniach i gratulacjach przyszła pora na część artystyczną, którą rozpoczął występ starszej grupy Przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Nakle. Dziękuję Pani Zuzannie Baruckiej–Muc oraz pani Annie Czollek, za bardzo dobre przygotowanie dzieci do występu.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Nakle, którzy odegrali bardzo wymowne przedstawienie związane z promowaniem czytelnictwa w domu każdego z nas. Również dziękuję bardzo Pani wychowawczyni Annie Sobek za przygotowanie  dzieci do występu.

Podziękowania za bardzo dobrą współpracę od Bibliotekarki otrzymała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska oraz  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nakle  Anna Piątkowska.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Dziękuję bardzo pani Małgorzacie Cichoń za udostępnienie sali Domu Kultury na tą uroczystość oraz za pomoc w przygotowaniach.

Jubileusz był szczególną okazją do naładowania akumulatorów do dalszej pracy. Okolicznościowe przemówienia zawierały wiele ciepłych słów skierowanych do bibliotekarzy, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na ten Jubileusz.