spotkanie

Oddział dla dzieci

13.11.2018 – przedszkolaki w bibliotece.

Tematem dzisiejszego spotkania były pluszowe misie.

Grupa przedszkolna, „Wesołe nutki” wraz ze swoimi opiekunkami wzięła udział w lekcji bibliotecznej poświęconej misiom z okazji zbliżającego się „ Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki Dawida Mellinga „ Kto przytuli Misia Tulisia”, którą przeczytała i omówiła Maria Deutschmann, oraz bajkę Joanny Bernat „Mały miś i Przytulanka”, którą przeczytała i omówiła  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Silarska.

Dzieci wspólnie oglądały przygotowane dla nich wszystkie dostępne w bibliotece bajki o misiach, a na zakończenie wychowawczyni mgr Jolanta Bogacka wypożyczyła 3 książki o misiach w celu przygotowania przez dzieci albumu o misiach, które widziały na ilustracjach w oglądanych  książkach.

W/w album będzie można oglądać w naszej bibliotece za tydzień.