Oddział dla dzieci

09.11.2018- pasowanie na czytelnika

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla dzieci odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I a z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim na czytelnika .

Na wstępie  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska przywitała wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynię mgr Aleksandrę Silarską . Panie bibliotekarki Marysia i Jola odczytały z podziałem na role  scenariusz” Pasowania na czytelnika”. Scenariusz oprócz słów przysięgi zawierał również zagadki o bohaterach znanych przez dzieci baśni, wiersz o książce  oraz życzenia i rady książki, aby los książek w rękach dzieci się polepszył.

Następnie dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na czytelnika przez  Dyrektor Monikę Silarską.

Na pamiątkę tej uroczystości wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Maria Deutschmann, Jolanta Zdero