otwarcie herbaciarni

Filia w Raszowej

28.09.2018- otwarcie „ Herbaciarni pod Kasztanami”-  Obchody 55-lecia Biblioteki i  10-lecia Muzeum Wiejskiego w Raszowej

Dnia 28.09.2018 odbyło się uroczyste otwarcie „Herbaciarni pod kasztanami”   ,która powstała dzięki grantowi w ramach konkursu” Tu mieszkam tu zmieniam”  Fundacji BZ WBK obecnie Santander. To wydarzenie   połączone było z 55-leciem powstania  Biblioteki w Raszowej oraz 10-leciem Muzeum Wiejskiego.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitała bibliotekarka Barbara Mientus, która przedstawiła historię powstania herbaciarni, 55-lecia biblioteki i 10-lecia Muzeum. Podziękowania swoje skierowała do Wójta Gminy ,dzięki któremu pozyskaliśmy środki a także do Zastępcy Wójta Magdaleny Chudowskiej ,która napisała ten projekt i pilotowała całość tego remontu. Podziękowania otrzymali również Radni Gminy ,którzy poparli ten projekt, a także Dyrektor Banku Santander Oddział w Tarnowie Opolskim, dzięki której otrzymaliśmy ten grant. Podziękowania otrzymali również Ci  wszyscy (nie sposób ich wszystkich wymienić), którzy brali udział w pracach remontowych.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Krzysztof Mutz ,który podziękował wszystkim  za trud i nieocenioną pracę włożoną w powstanie tego   pomieszczenia  i obiektów przyległych.

Piękne bukiety kwiatów i listy gratulacyjne, złożyli na ręce bibliotekarki Barbary Mientus- Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz , Zastępca Wójta Magdalena Chudowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim  Monika Silarska, Instruktorka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu  Ewa Dorosz-reprezentująca Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Tadeusza Chrobaka, Radni Gminy ,Sołtys wsi Raszowa Andrzej Mateja.

Nie zabrakło również prezentów. Do herbaciarni piękny duży samowar został zakupiony ze środków gminnych jak i bindownica, która będzie potrzebna  do oznakowania napisów sprzętu muzealnego. Suszarkę do ziół i herbat ufundowała Gminna Biblioteka  Publiczna w Tarnowie Opolskim. Otrzymałam również prezent ze Szkoły Stowarzyszeniowej i od samych dzieci, które uświetniły swoimi występami  tę imprezę.

Uroczystość zakończył występ kabaretowy członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki w Raszowej ,które na tą okazję ufundowały i wykonały tort w postaci książki.